Кьолн и Байерн Мюнхен играят при 1:2 в мач от последния

...

НА ЖИВО: Кьолн - Байерн 1:2, гол на Мусиала

Кьолн и Байерн Мюнхен играят при 1:2 в мач от последния кръг на Бундеслигата. Срещата се предава директно по DIEMA SPORT. Баварците се надяват на неверна стъпка от Борусия Дортмунд и победа над " козлите ", с цел да побеждават с купата. В 8-ата минута Кингсли Коман откри резултата. В 82-ата минута Деян Любичич изравни от дузпа. В 89-ата минута Джамал Мусиала вкара за 1:2.

Байерн стартира по-силно срещата и разумно в 8-ата минута поведе. Лирой Сане проби през центъра и подаде към Кингсли Коман отляво. Французинът навлезе във вътрешността и със мощен диаголен удар, който мина сред двама бранители, направи Марвин Швебе беззащитен.

Малко по-късно рисков удар на Сане беше блокиран от Юлиан Шабо и излезе в корнер. В 19-ата минута баварците бяха покрай втори гол. Коман проби отляво и центрира в наказателното поле, където Томас Мюлер насочи удар с глава, който срещна гредата.

Четири минути по-късно Елиас Скири лиши топката от Райън Гравенберх в центъра на терена, като останаха съществени подозрения за нарушаване на тунизиеца. Топката стигна до Деян Любичич, който откри Ерик Мартел пред наказателното поле. Халфът напредна метър-два и шутира от преференциална позиция, само че над вратата.

В 40-ата минута " козлите " имаха искания за дузпа за игра с ръка на Райън Гравенберх след центриране на Линтон Майна. Главният рефер Свен Яблонски обаче не ги почете, а инспекцията от ВАР сподели, че нидерландецът е работил съгласно разпоредбите. Малко по-късно домакините още веднъж желаеха углавен удар за нарушаване на Бенжамен Павар против Скири, само че и този път бялата точка не беше посочена.

В 44-ата минута Сане насочи удар с глава след центриране на Коман на далечната греда, само че топката мина над вратата на Швебе. Само минута по-късно Байерн стигна до нов гол, който обаче беше анулиран. Сане завоюва топката отляво, направи двойно със Серж Гнабри, който го изведе самичък отляво. Десетката на гостите навлезе в наказателното поле и с диагонален удар и благодарение на гредата прати топката във вратата. След намесата на ВАР обаче попадението беше отмемено, откакто Свен Яблонски реши, че Сане е играл с ръка при преодоляването на топката.

Втората част стартира с по-трайно притежаване на топката от страна на домакините. В 56-ата минута играещият последния си мач в кариерата Йонас Хектор насочи удар от към 25 метра, който мина високо над вратата. Две минути по-късно баварците проведоха бърза контраофанзива. Йозуа Кимих откри Коман отдясно, а французинът потърси оставения непокрит в наказателното поле Сане. Последният обаче не съумя да насочи добре топката с глава и ударът му мина над вратата.

След час игра Ян Зомер се отличи с фантастично избавяне. Флориан Кайнц центрира отдясно, а Дейви Зелке засече топката, която влизаше под гредата, само че швейцарският вратар на баварците мазета в корнер.

В 70-ата минута Сане напредна през центъра и насочи удар от към 15-17 метра. Топката беше блокирана от бранител, а вратарят Швебе не я реши добре, позволявайки на Гнабри да го изпревари и да опита да подаде към Нусаир Мазрауи с глава. Мароканецът обаче беше изпреварен от Шабо, преди да прати топката в опразнената врата.

В 77-ата минута Любичич сбърка пред личното си наказателното поле. Топката се озова в резервата Ерик-Максим Чупо-Мотинг. Камерунецът овладя, съумя да откри кулоар за пукотевица, само че прати кълбото рисково около лявата греда.

В 80-ата минута Майна опита центриране в наказателното поле, а топката срещна ръката на Гнабри. Първоначално Яблонски отсъди нарушаване, само че след намесата на ВАР поправя решението си и уточни бялата точка, защото Гнабри се намираше в наказателното поле. Зад топката застана Деян Любичич, който прати Зомер в противоположния ъгъл и вкара за 1:1.

В 89-ата минута Сане можеше още веднъж се изведе Байерн напред в резултата, само че останал самичък против Швебе стреля право в него. Минута по-късно обаче баварците още веднъж допряха купата. Топката стигна до резервата Джамал Мусиала пред наказателното поле, а той с акуратен удар от границата на наказателното поле в долния ляв ъгъл вкара за 1:2.

Кьолн - Байерн 1:2

0:1 Кингсли Коман (8)

1:1 Деян Любичич (82-дузпа)

1:2 Джамал Мусиала (89)

Кьолн: Марвин Швебе, Бено Шмиц, Тимо Хюберс, Юлиан Шабо, Йонас Хектор, Елиас Скири, Ерик Мартел, Деян Любичич, Флориан Кайнц, Линтон Майна, Дейви Зелке

Байерн: Ян Зомер, Бенжамен Павар, Даю Упамекано, Матайс де Лихт, Нусаир Мазрауи, Йозуа Кимих, Райън Гравенберх, Лирой Сане, Томас Мюлер, Кингсли Коман, Серж Гнабри